O mně

Je mi 53 let, mám 3 syny: Pavel (’91), Petr (’94), Martin (’05)

Vystudoval jsem techniku na Západočeské Univerzitě (Ing.) a na Pittsburgh University v USA (Executive M.B.A.) ekonomiku firem a korporací. Jsem farmář, ekonom, podnikatel a investor, pracoval jsem na vysokých postech jako výkonný ředitel u mezinárodních firem a korporací, jsem kromě jiného spolumajitelem farmy ZV Milknatur v Líních u Plzně (výrobce mléka, masa a regionálních potravin) a spolumajitel firmy Plzeňská Bio Odpadová. Mluvím plynně anglicky, celoživotní záliba je sport, a kdo mě zná tak ví, že vše, co dělám, dělám naplno a v životě hraji fair play. Nesnáším šmejdy a podrazáky, lháře a podvodníky, těch jsem bohužel především v politice potkal přes 90%.

Více o mě na LinkedIn.

Vyznávám slušnost, osobní čest, hrdost, kulturu projevu a jednání, především pak úctu ke každému člověku. Nesnáším pomluvy, intriky, lži a podvody. Proto si teď v české politice připadám jako Alenka v říši divů. Přesto věřím, že politika se dá dělat slušně, jako služba zemi a národu, ve kterém žijeme.

Byl jsem v letech 2013-17 poslancem parlamentu ČR. V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR jsem byl Místopředsedou Zahraničního výboru, členem Hospodářského výboru, místopředsedou Podvýboru pro potraviny a živočišnou výrobu. Členem delegace do Parlamentního shromáždění NATO, kde jsem byl členem Politického výboru, Výboru pro ekonomii a bezpečnost, Podvýbor pro transatlantické hospodářské vztahy a Zvláštní skupiny pro Středomoří a Blízký východ.

Foto ke stažení:

Pavel Sramek foto1      Pavel Sramek foto3 FMR_staying (852x1280) FMR_thinking (852x1280) FMR_5550